Тривалість пологів. Скільки йдуть пологи?

Довгоочікувану годину вже близько, ви зібрали речі та психологічно підготувалися до важливої ​​події. Ви відчуваєте радість та деякий страх. І це, загалом, нормально. Чи все пройде благополучно і, головне, як довго вам доведеться працювати для появи на світ малюка – ці питання, можливо, не дають вам заснути останніми днями.

Напевно ви вже впоралися у подруг, що народжували, про те, скільки йдуть пологи. Одні розповіли вам сагу в дусі “і довше століття триває день” (і були недалекі від істини, якщо мали місце затяжні пологи), інші відмахнулися – народила, мовляв, і не помітила. Що теж частково вірно, якщо це був випадок стрімких пологів та ще й повторних.

Скільки ж насправді тривають пологи?

Тривалість пологів залежить багато від чого, і не можна з точністю назвати час, який піде на народження малюка. Тут відіграє роль вік мами, становище плода, стан здоров’я обох. Також на тривалість пологів впливають емоції, фізіологічні особливості жінки, навіть застосування знеболювальних препаратів. І це далеко не весь перелік.

Медики, однак, визначають середній час нормальних пологів таким чином. Якщо ви народжуєте вперше, то процес займе за одними джерелами 6-10 годин, за іншими – 15-20. Така розбіжність, здається, обумовлена ​​тим, що в першому випадку вважають, власне, активну фазу пологів, а в другому всі етапи.

Тому пропоную розглянути всі періоди пологів, їх характеристику та тривалість.

Тривалість пологів: перший період Цей період поділяється на 3 фази. Перша фаза, іменована латентною, займає більшу частину всього часу, і може тривати до 9-ти годин. У цей час починаються сутички, поки досить слабкі, шийка матки стає м’якшою і еластичнішою і починає потроху розкриватися. Відбувається це досить повільно, і за всю першу фазу відбувається розкриття на 3—4 сантиметри.

Друга фаза – активна – триває від 3-х до 6-ї години. У цей час сутички стають сильнішими, найболючішими, відбуваються все частіше, продовжує розкриватися шийка матки. До кінця фази шийка має розкритися до 7-8 сантиметрів.

Третя, або перехідна фаза, власне означає перехід до процесу народження, тобто потуги. У цей час сутички стають ще сильнішими і частішими, шийка матки відкривається на 10 сантиметрів. Фаза триває від кількох хвилин до години і закінчується відчуттям того, що вам необхідно тугіше.
Це і є сигнал до того, що почався другий період.

Тривалість пологів: другий період
До цього моменту при нормальних пологах шийка розкрилася вже на 10 сантиметрів, тобто цілком здатна пропустити голівку малюка. Під час потуг лікар попросить вас докласти всіх сил, щоб виштовхнути голівку назовні. Далі лікарі вже допоможуть йому вибратися на світ.
При нормальних пологах цей період триває близько 45 хвилин у жінок, які народжують вперше і наполовину менше у тих, хто народжує повторно.

Це дуже відповідальний період. Тут, якщо справа затягнеться надовго, лікарям доведеться допомагати малюкові, застосовуючи інструменти чи інші методи. Потрібно розуміти, що це необхідно, оскільки малюк, залишаючись надовго в родових шляхах у незручному становищі, може постраждати.

Тривалість пологів: третій період
Власне малюк вже народився і ви абсолютно щасливі. Вам хочеться заплющити очі і відпочити, але поки що рано. Після народження малюка має вийти послід, який ще залишився у порожнині матки.

У деяких випадках все відбувається швидко, і слід виходить буквально через пару хвилин після пологів. Якщо цього не відбувається, лікарі чекатимуть, але не більше півгодини, тому що після цього часу, самостійний вихід посліду вже малоймовірний.
Тоді акушерка просто допомагає йому відокремитися за допомогою спеціальних, практично безболісних маніпуляцій.

От, власне, і все. Але ще потрібно враховувати, що після пологів можуть знадобитися невеликі операції у разі тріщин та розривів тканини. Також якийсь час вам доведеться провести в пологовому залі з охолоджувальною грілкою, щоб зупинити кровотечу.

Насамкінець хочеться загострити увагу на тому, що ви самі певним чином можете вплинути на тривалість пологів.