Які свіжі соки найкорисніші? Як пити і як зберігати свіжі соки?

Свіжовижаті соки: користь
Свіжовижаті соки корисні – це незаперечний факт.

У них містяться вітаміни та мінерали, причому вони досить легко засвоюються організмом.

У свіжоприготовлених овочевих та фруктових напоях також присутні клітковина та пектини – речовини, що регулюють роботу шлунково-кишкового тракту, перистальтику кишечника.

Багато соків мають лікувальні властивості завдяки речовинам, що надають протизапальну та очищувальну дію.
Вони підвищують імунітет і надають сприятливий вплив при порушеннях сну, депресії, підвищеної стомлюваності.

Свіжовижаті соки в основному не особливо калорійні, а отже, підходять для дієт, спрямованих на зниження ваги.
Фруктові кислоти, присутні у свіжих соках, покращують здатність організму засвоювати їжу.

які свіжі соки найкорисніші, як зберігати свіжі соки

Свіжовижаті соки: шкода
Ця заява може здатися прямо суперечить вищевикладеному, але вона абсолютно вірна.
Справа в тому, що при ряді захворювань ті чи інші свіжі соки можуть дійсно завдати шкоди.

Наприклад, кислі соки (яблучний, лимонний, журавлинний і т.п.) не рекомендується приймати при виразкових хворобах шлунка та дванадцятипалої кишки. діабетом та зайвою вагою.

Практично всі соки слід приймати з обережністю або зовсім відмовитися від них за підвищеної збудливості кишечника, діареї. Адже більшість соків мають проносну дію та активізують роботу кишечника та шлунка.

Варто порадитися з лікарем, перш ніж почати пити свіжі соки в період вагітності та вигодовування. Маленьким дітям також слід давати їх обережно, починаючи з малих доз і після консультації у лікаря.

Морковний сік, незважаючи на масу корисних властивостей, може стати причиною тяжких захворювань печінки. Це відбувається тоді, коли напій вживається непомірно.

Свіжевижатий томатний сік по-справжньому небезпечний при будь-яких отруєннях, навіть у незначній формі. Справа в тому, що в ньому міститься ряд речовин, здатних значно посилити стан хворого.
Про вживання цього соку слід проконсультуватися у лікаря хворим на жовчнокам’яну хворобу, виразку шлунка.

Ніякі свіжі соки не варто приймати безконтрольно. По-перше, підвищене споживання рідини саме по собі не корисне для серцево-судинної системи. По-друге, навіть найкорисніші продукти у надлишкових дозах можуть завдати лише шкоди.

Не варто забувати про алергічні реакції. Якщо у вас алергія на цитрусові, то виключити доведеться всі соки, що відносяться до цього виду.

Деякі свіжі соки не рекомендується одночасно застосовувати з ліками, про це теж необхідно знати.

Як пити свіжі соки
Це не особливо складна наука і, тим не менш, краще дотримуватися деяких правил.

По-перше, кількість свіжих соків, що випиваються в день, не повинна перевищувати трьох склянок. Оптимальна доза – 0,3 л. Не потрібно думати, що чим більше ви вип’єте, тим більшим буде ефект. Соки не лікують самі собою. Вони мають загальнозміцнюючу дію, профілактичну, оздоровчу. При лікуванні хвороб свіжі соки п’ють як додатково терапію, а не замість неї.

Соки потрібно випивати не пізніше ніж через 15 хвилин після приготування, інакше вони втратять свої властивості від контакту з повітрям. Винятком є ​​буряковий сік, який повинен відстоятися протягом 2-3 годин. Якщо потрібно розбавити сік, краще використовувати для цього не просту воду, а мінеральну якщо береться проста вода, то вона повинна бути чистою і обов’язково кип’яченою.

>